AK Parti Saadet’le bir kez daha görüşecek

  • 1418
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 28 Şubat 2018 Çarşamba 11:51

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, partisinin MHP ile uzlaştığı cumhur ittifakına Saadet Partisi'nin de katılıp katılmayacağı ile alakalı konuşmanın şimdilik erken olduğunu ifade etti.

Tekirdağ iline bir etkinliğe katılımda bulunmak için giden Şentop, cumhur ittifakına dahil olmayı istemediğini sürekli dile getiren hatta son dönemde “ biz yerimizde iyiyiz” diyerek son noktayı koyan Saadet partisi ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti ve MHP arasında uzlaşılan ve diğer partilerin de ittifak yapmasını sağlayan yeni düzenlemede Saadet Partisi kilit noktada yer almakta. Daha evvel de SONAR araştırma şirketi başkanı, Saadet Partisinin katılacağı ittifakı bir üst noktaya taşıyacağını, Ak Parti ile bir ittifaka katılmazsa Ak Parti’nin oyunu aşağı çekebilecek bir potansiyele sahip olduğunu ifade etmişti.

Konu ile alakalı AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Şentop, kendilerinin önceliği Türkiye olan ve Türkiye'nin içinde olduğu ve karşı karşıya kalacağı riskler ve tehditlere karşı beraber bir duruş sergilemeyi seçen siyasi partilerin tümünün cumhur ittifakına katılmasını istediklerini dile getirdi. Kanun değişiklik teklifi meclisten geçip, ittifakın kanuni alt yapısı oluştuktan sonra Saadet Partisi ile bir kez daha görüşeceklerini söyledi.

Kendilerinin ittifak ile siyasi partiler kanununda, milletvekilleri seçimi kanununda ittifaka engel olan yasakları kaldırdıklarını ve bunu partilerin ne şekilde bir ittifak yapacakları ile alakalı herhangi bir hukuki zemin olmadığından dolayı yaptıklarını sözlerine ekledi.  

Ak Parti’de çelişkili sözler

Topçu’nun bu sözlerine rağmen AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV ekranlarında cevapladığı sorularda seçim ittifakı ile alakalı Saadet Partisi ile yeni bir görüşme planlarının olmadığını ifade etti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım