AK Parti her platformda BBP ve Saadet'e çağrı yapıyor

  • 1078
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 24 Şubat 2018 Cumartesi 15:15

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, son dönemin sıcak siyasi gündemi ittifaklar ile alakalı önemli açıklamalarda bulundu.

AK Parti ve MHP arasında anlaşmaya varılan ‘cumhur ittifakı’nın ardından siyaset gündemi ittifak konusuna odaklandı. BBP ve Saadet Parti’sinin hamleleri beklenirken konu ile alakalı Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’dan da bir açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde BBP lideri ittifaka sıcak baktıklarını ifade etmiş, SP Genel Başkanı Temel Karamolaoğlu ise ‘biz yerimizde iyiyiz’ diyerek ittifak konusunu şimdilik rafa kaldırmıştı. SONAR Araştırma Şirketi Başkanı Hakan Bayrakçı ise katıldığı bir programda Saadet Partisinin ittifaklarda kilit parti olduğunu ve girdiği ittifaka güç katacağı gibi Ak Parti ittifakına girmezse Ak Parti’nin oylarını aşağı çekebilecek potansiyele sahip olduğunu ifade etmişti.

Erzurum Valiliğinde Ak Parti – MHP ittifakına değinen Recep Akdağ, 15 Temmuz ve Afrin harekatına bakıldığın bütün toplumun bir araya gelebildiğini, birbirlerine yakın düşüncede olan farklı partilerin de bilhassa mutabık kaldıkları bazı konularda ittifak yapmalarının mümkün olabileceğini ifade etti. Bu şekilde milli iradenin Meclise yansımasının daha da güçleneceğini vurgulayan Akdağ,  Ak Parti ve MHP arasında gerçekleştirilen ittifaka başka partilerin girmesinin de mümkün olabileceğini dile getirdi.

Recep Akdağ bu konuda BBP ve Saadet Partisinden ortak bir tavır beklediklerinin altını çizerek, bunun şekli konusunun teknik bir mesele olduğunu ve bunun da  hukukçular tarafından tartışıldığını sözlerine ekledi.   

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım