Abdullah Gül NATO konusunda neden suskun?

Son Güncelleme: 24 Kasım 2017 Cuma 14:30

Eski Cumhurbaşkanı ve Başbakan Abdullah Gül’ün NATO’da yaşanan skandal ile alakalı açıklamada bulunmaması tepki topladı.

NATO'nun Norveç'te yaptığı bir tatbikatta, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşman hedefler olarak seçilmesi ile meydana gelen skandal, NATO'dan hızla uzaklaşmakta olan Türkiye'nin, pakttan kopuşunu bir defa daha gündeme getirdi. 

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün NATO'daki skandalı ile alakalı herhangi bir açıklamada bulunmaması ise tepki çekti.

Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, 'Neden susuyor?' başlıklı yazısında,

"NATO'daki skandala her kesimden, her siyasi her partiden, neredeyse temsil özelliği bulunan her kişiden tepki geldi; CHP'sinden MHP'sine, Vatan Partisi'nden İP'ine…" ifadelerini kullandı.

'MEVZU AB OLUNCA DAYANAMAYIP BODOSLAMADAN DALAN ESKİ CUMHURBAŞKANIMIZ…'


"Bir kişi konuşmadı" diyen Ahmet Kekeç, şöyle devam etti: 

"Hükümetin dış siyasetini sıklıkla eleştiri konusu yapan, doğrudan konuşmak yerine ‘dolambaçlı' yolları seçen, mevzu AB olunca dayanamayıp bodoslamadan dalan Sayın eski Cumhurbaşkanımız.Kendisi, sıklıkla, artık siyasi bir kişilik olmadığını, siyasi mahfillerden uzak durduğunu, bu nedenle partisinin davetlerine icabet etmediğini ve sadece ‘izlemeyi' tercih ettiğini söylese de, durum hiç de resmettiği gibi değil."

'HALA SES SEDA YOK'

Ahmet Kekeç, "Konuşuyor. İştahla konuşuyor hem de. Neredeyse her konuda konuşuyor" diyerek Gül'e eleştirileri şöyle sürdürdü: 

"NATO'daki skandalla ilgili de açıklama yapması, bu ‘aleni terbiyesizliği' kınaması beklenirdi ama üzerinden kaç gün geçti, hâlâ ses seda yok.

Eski Başbakanımız konuştu, hakkını teslim edelim.

Eski Cumhurbaşkanımız susuyor.

Neden?"

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım