ABD'li general canlı yayında şoke oldu

Son Güncelleme: 26 Ocak 2018 Cuma 08:15

ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı ve emekli General Mark Kimmitt, canlı yayında YPG-PKK ilişkisini kabul etmeyince cevap stüdyodan geldi.

 

ABD eski Dışişleri Bakan Yardımcısı ve emekli General Mark Kimmitt TRTWorld'de İmran Garda'nın sunduğu "The Newsmakers" isimli programa konuk oldu.

Türkiye ve ABD arasında terör örgütü YPG üzerinden yaşanan gerilim ve YPG-PKK ilişkisi Kimmitt'e de soruldu.

O GÖRÜNTÜLER HATIRLATILDI

Amerikalı komutan, PKK-PYD ilişkisini kabul etmeyince, İmran Garda Rakka'da açılan Öcalan posterini sordu. Programda konuk olan gazeteci Meryem İlayda ise YPG içinde yer alan farklı ülkelerden teröristler ile alakalı görüntüleri anımsattı.

YPG-PKK İLİŞKİSİNİ KABUL ETMEDİ

Bir dönem Irak'ta da görev yapan Amerikanın önemli generallerinden Mark Kimmitt YPG-PKK ilişkisini kabul etmedi. Kimmit ABD Ordusu'nun destek ilişki varsa bu Amerikan yasalarına göre suçtur diyerek ilginç bir açıklama da yaptı. Ancak Kimmitt; İmran Garda ve Meryem İlayda'nın sorularını yanıtsız bıraktı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım