ABD karşıtlığının merkez üssü olmaya hazır mıyız?

  • 1305
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 09 Ocak 2017 Pazartesi 12:27

idealhaber.com yazarı Koray Pehlivanoğlu, bu haftaki köşesine Amerika ve Türkiye ilişkilerini taşıdı. Pehlivanoğlu Dünyada Amerika karşıtlığının merkez üssü olmaya gerçekten hazır mıyız? diye soruyor!

İşte Koray Pehlivanoğlu'nun o yazısı...

Dünyada Amerika karşıtlığının merkez üssü olmaya gerçekten hazır mıyız?

Bunun olası sonuçlarını iyi düşündük mü?

Bu durumun ülkeye ve insanımıza ne gibi faydaları olur?

Türkiye son yıllarda hızlı bir biçimde kendini batı bloğundan koparmaya yönelik bir söylem tutturdu. Bu sadece havuz medyası adını verdiğimiz propaganda ve manipülasyon aygıtları tarafından yürütülen-körüklenen bir mekanizma değil, bizzat AKP ve devletin ileri kadroları tarafından da dile getirilen ve sürekli köpürtülen bir yönelim artık. Bunu net olarak görmemiz gerekiyor. Üst akıl denilen hayali varlık üzerinden dillendirilen, batı karşıtlığını son bir kaç yıldır isim vererek ABD üzerinden seslendiriyorlar. Kuruluş aşamasında felsefi bir kopuş yaşadığı Erbakancıların “Şeytan ABD” söylemine AKP tekrar dönmüş bulunuyor. Bundan daha kötüsü Perinçekçi ekolün “ABD düşmanlığı” ve Avrasyacılık tezlerinin hem fikir hem de kadrolar düzeyinde AKP’nin ideolojik-politik formasyonunu belirliyor olması.

Kuşkusuz bu kötücülleştirme, şeytanlaştırma sadece içeriye yönelik bir söylem olarak kalmıyor, dünya ve ABD tarafından bu söylem dikkatle izleniyor. 15 Temmuz darbesinin ABD ye dayandırılması, Karlov cinayetinde ABD’nin sorumlu ilan edilmesi, Reina saldırısı sonrası dile getirilen deli saçması komplo teorileri, havuz medyasının manşetleri, köşe yazarlarının akıl ötesi yazıları ana gündemi oluşturmuş durumda. Bu medyanın kimler tarafından fonlandığı, adeta bir Sovyet Pravdasından farklı olmadığını ABD biliyor olmalı.

Doğalgaz sevkiyatındaki aksamadan kaynaklanan elektrik kesintilerinin dahi bakan düzeyinde ABD merkezli komplolara bağlandığı, ABD Elçiliğinin Türk-ABD dostluğunu anlatan ve haftalardır sunulan fotoğraflarının bile derin mesajlar çerçevesinde ele alındığı, gerçeklikle bağların tümüyle koparıldığı bir acayip durumun içindeyiz.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım