16. kuruluş yıl dönümüne kimler çağrılacak?

Son Güncelleme: 31 Temmuz 2017 Pazartesi 09:14

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, 3 senelik aradan sonra ‘çift şapka’yla 14 Ağustos’ta AK Parti’nin 16. kuruluş yıl dönümünde halkla buluşacak. Kuruluş yıldönümü Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda yapılacak. Kutlamalara ‘partiye sırtını dönmeyen tüm yol arkadaşları’ çağrılacak.

16 Nisan’daki anayasa değişikliği çerçevesinde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı seçilmesinden sonra ilk kuruluş yıl dönümü kutlaması için hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Erdoğan, 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanlığı’na seçilmesinden 4 gün sonra partisinin kuruluş yıldönümünde AK Parti’ye veda etmişti.

Kutlamalar için AK Parti’de görev yapmış eski - yeni tüm isimler davet edilecek. Programa parti teşkilatlarının yanında bakanlar, milletvekilleri, il ve belediye başkanları, kurucular ve delegeler ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin gibi ‘yol arkadaşları’ davet edilecek.

Programa Erdoğan’ın daha evvel “Partiye sırtını dönen kimse iflah olmadı” ifadesi ile tepki gösterdiği AK Parti’den istifa eden, ayrılan isimler ise davet edilmeyecekler. Erdoğan için büyük önem taşıyan kuruluş yıldönümü programı için Ankara ilinin Sincan ilçesi özel olarak seçildi. 28 Şubat sürecinde 1997’de tankların yürütüldüğü Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda yapılacak programda AK Parti’nin 16 senelik geçmişinden kesitlerin yer alacağı sinevizyon gösterisi izletilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 seçimlerine dikkat çekeceği konuşmasında parti teşkilatlarına

“AK Parti bir vefa hareketidir. 2019 yılında iki önemli seçim yaşayacağız. Seçimlere kadar AK Parti’yi bugünlere getiren gelenekleri unutmadan, mütevazı şekilde tüm vatandaşlarımıza ulaşacağız. Biz milletin partisiyiz. Milletle olduğumuz sürece yalnız kalmayacağız” vurgusunu yapacak.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım