1 TL'lik tuvalet muhabbetine Karamollaoğlu'ndan sert tepki

  • 2118
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 30 Mart 2018 Cuma 13:00

Son günlerde ittifak tartışmalarının dışında sosyal medyada yaptığı çıkışlar ile de gündem olan Saadet Partisi Temel Karamollaoğlu'nun hedefinde yine hükümet vardı.

Saadet lideri, sosyal medya hesabı Twitter'dan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir AK Parti kongresinde kullandığı "Tuvalete 1 milyon liraya gidiyorduk, nasıldı o günler. 6 sıfırı attık, 1 milyonluk tuvalet 1 liraya düştü. Mesele bu" ifadelerini sert bir şekilde eleştirdi. 

"Size bir fıkra anlatayım mı?" şeklinde başladığı ifadelerine Karamollaoğlu, şöyle devam etti:

"Bir zamanlar 1 milyon lira varmış. Sonra 6 sıfır atılmış, 1 milyon olmuş 1 lira. Peki, sonra ne olmuş? O zamanlar 1 milyon lira ile 78 gram et alınabiliyormuş. 

Şimdinin 1 lirası ile 25 gram! O zamanlar 1 milyon lira ile 680 gram süt alınabiliyormuş. Şimdinin 1 lirası ile 259 gram! 1 milyon lira ile 203 gram peynir alınıyormuş, şimdi 1 lira ile 43 gram! 

O zamanlar 1 milyon lira ile 10 adet yumurta alınıyormuş, şimdi 1 lira ile 2 adet! 1 milyon lira ile 406 gram nohut alınıyormuş, şimdi 1 lira ile 79 gram!

Eskiden çay simit hesabı yapıyorlardı, şimdi tuvalet…Görüyorsunuz…  

Anlatmaya gerek yok… Nereden nereye."

'ÇAY SİMİT HESABI YAPARAK İKTİDARA GELMİŞLERDİ…'

Milli Gazete'den alınan habere göre Karamollaoğlu'nun ifadelerinin devamı şöyle:

"Çay simit hesabı yaparak iktidara gelmişlerdi. Şimdi yaptıkları hesap gideceklerinin habercisidir. Bu pilin bittiğinin göstergesidir. Hâlâ parayı toprağa gömüyorlar. Bugün konuşulması gereken, tuvaletlerin 1 lira olması değil, doların 4 liraya, euro'nun 5 liraya, benzinin 6 liraya çıkmasıdır."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım