Recep Akdağ'dan sigara kullanı hakkında kötü haber!

  • 5122
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 26 Kasım 2017 Pazar 13:51

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, "Büyük şehirlerde atık sulardan uyuşturucu madde analizi yapacağız. İlk uygulama Adana'da başladı. Böylece kentlerde uyuşturucu kullanımı ile ilgili tespit yapma imkanımız olacak" şeklinde konuştu. Akdağ, Türkiye'de sigara kullanımının da yeniden yüzde 30'a yükseldiğini açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, CNN TÜRK'te katılmış olduğu canlı yayında uyuşturucu ile mücadele ile alakalı önemli bilgiler verdi.

Türkiye'de ilk defa uygulanan bir yöntemi açıklayan Akdağ, atık sulardan uyuşturucu analizi yapacaklarını ve uyuşturucu madde izi arayacaklarını ifade etti. İlk olarak Adana ilinde yapıldığını dile getiren Akdağ, diğer şehirlerde de bu analizin yapılacağını ve hangi bölgelerde uyuşturucunun kullanıldığını bu şekilde belirleneceğini açıkladı. 

Bağımlılıkla Mücadele Yüksek Kurulu" kurmak üzere olduklarını, bunun altında "uyuşturucu", "sigara", "alkol" ve "teknoloji" bağımlılığıyla mücadele grupları oluşturacaklarını kaydeden Başbakan Yardımcısı Akdağ,

"Sigara kullanım oranı alınan tedbirlerle yüzde 32'lerden 27'lere düşmüştü. Ancak yeniden 30'a çıktı.Kontrol etmek zorundayız" dedi.

'KABUL EDİLEMEZ'

Malatya ilinde bazı alevi vatandaşların evlerinin kapılarına çarpı işaretlerinin konulduğu haberlerinin hatırlatılması üzerine Akdağ, şu değerlendirmede bulundu:

"Bu hangi ahlaksızlık, hangi provokatif yaklaşım neticesinde yapılıyor tabii, şu anda bende bu bilgi yok. Mutlaka emniyetimiz ve savcılıklar meselenin üstüne gittiler veya gidecekler. Ama şunu söylemek lazım. Türkiye'de bugün, Türk ile Kürt, Türk ile Arap, Sünni ile Alevi ya da Alevi ile Sünni arasında halk olarak hiçbir sorun yok. Biz Erzurum'da yaşadık senelerce. Komşuluklarımız oldu. Ve bu komşuluklar gerçekten samimi komşuluklar. Dolayısıyla böyle bir durum asla kabul edilemez. Söylediğim gibi ilgili savcılıklar takip ediyorlar ve gerekenleri de yapmalıdırlar. Bu insana zulümdür. Bizi birbirimizden ayıramazlar. Nasıl ayıracaklar? Bu topraklar üzerinde 1000 senedir beraber yaşıyoruz. İnsanlar, şu veya bu inanca, şu ya da bu mezhebe kendilerini bağlı hissedebilirler. Bu onların özgürlük alanlarıdır. En tabii insanlık haklarıdır. Ama bu bizim ortak tarihimizi, ortak kültürümüzü, birlikte yaşama kararlılığımızı, daha parlak bir geleceğe birlikte bakışımızı asla değiştiremez. Bunlar, kabul edilemez. Bugüne kadar nasıl bu işlerin üstüne hassasiyetle gidildiyse, bundan sonra da o hassasiyetle gidilecektir, gidilmelidir."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım