Kimyasal hadım nedir? Kimyasal hadım ne işe yarar?

  • 1475
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 22 Şubat 2018 Perşembe 09:48

Sapkın duyguların yol açtığı iğrenç vakaların arttığı şu günlerde insanlar kimyasal hadım nedir sorusunun cevabını aramaya başladılar. Kimyasal hadım ile alakalı detaylı bilgiler haberimizin devamında…

Kimyasal hadım nedir sorusunun cevabını arayan birçok ayrıca kimyasal hadımın ne işe yaradığını da merak ediyorlar. Sapkın insanların aşırıya kaçan cinsel hissiyatlarının ve dürtülerinin azaltılması ve normale dönüştürülmesi kimyasal hadım sayesinde oluyor. Tedavi bitiminde ise kişi normal cinsel faaliyette bulunur bir hale geliyor.

Konu ile alakalı açıklama yapan Yrd. Doç. Dr. Zeynep Burcu Akbaba, İngiltere’de yaptığı doktora çalışmasında pedofilik cinsel suçların tedavisi ile alakalı çalıştı. Akbaba, kimyasal hadım konusunun çok tartışmalı olduğunu ve asıl amacın insanların testosteron düzeyini bir takım farmakolojik ilaçlar ile azaltıp, bu kişilerin cinsel dürtü, istek ve davranışlarının ortadan kaldırılması olduğunu dile getiriyor.

UYGULANAN ÜLKELERDE SUÇUN TEKRARI AZALIYOR

Kimyasal hadım yöntemini İspanya, Fransa, Almanya, İngiltere, Kanada ve Amerika gibi ülkelerin kullandığını belirten Akbaba, uygulama sonrasında ciddi bir şekilde suçun tekrarının azaldığını ve hiç suç işlemediği halde pedofilik dürtüleri olan insanlarda da bu tedavinin işe yaradığını, bu tip duygu, hissiyat ve dürtülerden insanların kurtulduğunu vurguluyor.

Akbaba, tedavi ile alakal çok dikkatli olunması gerektiğini aksi takdirde tedaviye alan kişilerin hem Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi çerçevesinde korunan haklarına hem de temel hak ve özgürlüklerine zarar verilebileceğini söylüyor.

TEDAVİDEN SONRA ÇOCUKLARA KARŞI OLAN DAVRANIŞLAR TEKRARLANMIYOR

Akbaba, yapılan araştırmalarda kişinin tedavi olduğunu hissedip ilaçlarının kesilmesi durumunda cinsel dürtü ve çocuklara karşı olan cinsel tavırlarının ortadan kalktığını ve bu tip davranışların tekrar edilmediğini dile getiriyor.

Ayrıca Akbaba, kimyasal hadım neticesinde tedavisi biten kişinin cinsel faaliyetlerine yeniden erişebilmesinin de mümkün olduğunu belirtiyor

AİLE BAKANINDAN AÇIKLAMA 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, çocuklara karşı cinsel istismar olaylarının  artması ile gündeme gelen kimyasal hadımın sürekli değil, geçici olacağını ifade etti ve gündemde olan bu konunun tıbbi tedavi ile geçici süreli baskılama olduğunu belirtti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım