İnsanlığın sonunu getireceği söylenen HASTALIK X nedir?

  • 2338
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Mart 2018 Pazar 12:54

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan rapor okuyanları korkuttu. Kurulduğu günden bu yana 3 kez virüs ve salgın hastalıklar ile alakalı araştırma ve rapor oluşturan DSÖ, bu raporunda insanlığın sonunu getireceği düşünülen virüsü “Hastalık X”  olarak tanımladı. Peki Hastalık X nedir? Etkileri neler olacak? İşte cevaplar

Dünya Kuş gribi, ebola, sars ve zika virüsleri ile uğraşırken Dünya Sağlık Örgütünden bir rapor daha yayınlandı. Bu korkutucu raporda henüz belirlenemeyen ve ölümcül özelliğe sahip 9 hastalık sıralandı ve insanlık uyarıldı. Bu raporda en çok dikkat çeken şey ise “Hastalık X” diye kodlanan bir hastalığın insanoğlunun sonunu getirebileceği uyarısıydı.

Hastalık X hakkında açıklamada bulunan uzmanlar, bu hastalığın uluslararası bir salgına dönüşebileceğini ve biyolojik olarak mutasyona uğrayıp ya da bir terör saldırısında yayılabileceğini dile getirdiler.

DSÖ, MERS ve Marburg virüsü gibi hastalıkların da ciddi  bir tehdit oluşturduğunu e insanlığı yok edebileceğini ifade ederken, Dünya Sağlık Örgütü’nün danışmanlarından Marion Koopmans konu ile alakalı Telegraph gazetesine bir demeç verdi.

Koopmans yaptığı açıklamada, Dünya geliştikçe insanlar ve hayvanların bir arada olması ve birbirleri ile temasta bulunma oranlarının arttığını, bunun da yeni hastalıkların ortaya çıkmasına ve teknolojiyle birlikte seyahatin hızlanması sebebi ile de çok daha hızlı bir şekilde yayıldığını belirtti.

Zika virüsü, 2015-2016 seneleri arasında Güney Amerika ve Karayipler’de birçok insanın hayatını kaybetmesine yol açmıştı. Bu virüsün ardından DSÖ’nün son raporunda bahsedilen Hastalık X virüsünün kimyasal silah şeklinde kullanılıp Kuzey Kore, Suriye, DEAŞ ya da El-Kaide tarafından kullanılabileceğini dile getiriliyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım