Flakka uyuşturucusu Zombiye dönüştürüyor mu? Flakka nedir?

  • 1783
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 04 Ekim 2017 Çarşamba 14:10

Sosyal medya mecrasında son dönemde çok konuşulan Flakka uyuşturucusu, insanları zombileştirdiği iddiası ile tanınıyor.

Flakka, içeriğindeki bazı maddelerden dolayı ağrı ve acıya duyarsızlık sağlamakta ve bunun yanında saldırganlık duygularını artırmakta. Piyasada “zombi hapı” diye de bilinen bu hapın etkileri nelerdir? Detaylı bilgi haberimizin devamında…

Dünya çapında yayılmaya başlayan ve insanları zombiye çeviren uyuşturucu "Flakka" korkutucu görüntüler ortaya çıkarmaya başladı. Flakka, özellikle ABD'de ortaya çıkan zombi görüntülerinden sonran gündeme geldi. Sentetik bir uyuşturucu olarak tanımlanan Flakka, kullananlar üzerinde acıya duyarsızlık ve hiper saldırganlık gibi duruma sebep oluyor.

flakka nedir

Ölümcül etkilere sahip

Flakka, asıl ismi 'sentetik katinon' olan ve toplum içerisinde banyo tuzu olarak da tanımlanan bir uyarıcıdır. Amfetamin tarzında uyarıcıların meydana çıkardığı fiziksel ve psikolojik etkileri bulunan Flakka, euphoric uyarıcıların yeni versiyonları arasında yer almaktadır. Sentetik uyuşturucu piyasada bulunan çok daha kötü etkilere sahip diğer uyuşturucu maddelerine alternatif olarak üretilse de etkileri çok farklı.

Halisünasyonlar ve Sladırganlık

Banyo tuzu olarak bilinen türe göre farklı bileşenler içerdiği için daha güçlü bir etkiye sahip olan Flakka, bu etkisini ilk 15 dakika içinde göstermektedir. Yaklaşık 4 ila 8 saat arası devam eden Flakka, bedene girdiği andan sonra halisünasyonlar ve saldırganlık hissiyatını meydana çıkarmaktadır. Bu uyuşturucu maddeyi kullanan kişilerde ilk olarak kalp atışı hızlanıyor. Duygularda ani değişimler meydana çıkıyor ve daha sonra halüsinasyonlar görülmeye başlanıyor. Zombi Hapı’nı kullananlarda kalıcı psikolojik sorunlar oluşuyor; hatta kalp krizine bile geçirebiliyorlar.

Flakka kullanımının Delirium denen ve nadir olarak görülen aşırı güçlü yan etkide kaygı, halüsinasyonlar, disoryantasyon, yüksek vücut ısısı, ağrıya / acıya duyarsızlık ve hiper-saldırganlık görülüyor.

zombi hapı flakka

Zombi etkisi ve et yeme

Yayınlanan bazı videolarda görüntülenen zombi etkisi ve et yeme gibi semptomların ise henüz bilimsel bir dayanağa sahip olmaması nedeni ile neticelenmediği ifade ediliyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım