Et ve Süt Kurumu o iddiaları doğruladı

Son Güncelleme: 23 Ocak 2018 Salı 16:57

Et ve Süt Kurumu tarafından Bosna Hersek’ten ithal edilen 20 ton sığır etinde hastalık teşhis edildiği iddiaları doğrulandı. Fakat hastalıklı etlerin piyasaya sürülmediği ifade edildi.

Et ve Süt Kurumu, Bosna Hersek’ten ithal edilen 20 ton sığır etinde hastalık teşhis edildiği fakat sağlıksız etlerin analiz edilmeden piyasaya sürüldüğü iddiaları üzerine az önce açıklama yaptı.

Et ve Süt Kurumu'nun yaptığı açıklamada ithal edilen etlerin rutin olarak analiz ve kontrole tabii tutulduğu, yapılan bu kontrollerde de Bosna Hersek’ten getirilen etlerin bir partisinde sorun olduğu dile getirildi. Açıklamada,

“Bu etler, analiz sonuçları çıkana kadar 24 Ağustos 2017 tarihinde depolarımızda muhafaza altına alınmıştır. Bu partideki etler, iddia edildiği gibi piyasaya sürülmemiş olup, depolarımızda muhafaza altında tutulmuştur. Analiz sonuçlarının olumsuz çıkması üzerine imha işlemlerine, 05 Ocak 2018 tarihi itibarı ile Erzincan Kombinamız rendering tesislerinde başlanılmıştır. Kurumumuzun piyasaya sağlıksız et sunması asla söz konusu değildir” denildi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım