Dikkat! Trikofaji ölüm getiriyor…

Son Güncelleme: 14 Eylül 2017 Perşembe 06:29

İngiltere'de trikofaji (saç yeme) hastalığına yakalanan bir genç kız doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayata tutunamadı.

Lincolnshire bölgesine bağlı Skegness kasabasında ikamet eden 16 yaşındaki Jasmine Beever, geçen hafta okulda fenalaşınca, öğretmenleri tarafından dinlenmesi için eve gönderildi. Fakat kısa süre sonra Jasmine'in cildinde kızarıklıklar oluşmaya başladı.

İngiliz Daily Mail gazetesinin internet sitesinden alınan habere göre; doktorlar genç kızı hayatta tutabilmek için 15 dakika boyunca ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Fakat Jasmine hastaneye kaldırıldığı 7 Eylül gecesi yaşamını yitirdi.

Otopsi raporunda ailesini ve dostlarını yasa boğan Jasmine'in karınzarı iltihabı sebebi ile öldüğü ifade edildi. Patoloji uzmanı, hayat dolu bir genç olduğu belirtilen Jasmine'in midesinde saç yumağı bulunduğunu açıkladı.

Rapunzel Sendromu olarak da bilinen saç yeme hastalığı nadir görülen bir durum ve büyük oranda kadınlarda rastlanılıyor.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım