Deniz Baykal yurda dönüyor

Son Güncelleme: 03 Şubat 2018 Cumartesi 16:52

Hastalığından sonra yurtdışında tedavi gören CHP'nin önceki Genel Başkanı Deniz Baykal'ın ay sonunda Türkiye’ye döneceği öğrenildi.

Deniz Baykal'a en yakın isimlerden Yılmaz Ateş'in yaptığı açıklamada,

”Deniz Bey'in sağlık durumu gayet iyi gidiyor. Kafasından alınan parça iki hafta önce yerine konuldu. Bu ay sonuna doğru Türkiye'ye gelecek” dedi.

Ateş, Deniz Baykal'ın gönlünün CHP'nin başarısında olduğunu da belirterek, şöyle dedi;

“Deniz Bey'in gönlünün CHP'nin başarısında olduğunu biliyorum. Biliyorum ki bu kurultay, CHP'nin iktidara gelmesini sağlamasını diliyor”.

NE OLMUŞTU?

CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal şiddetli öksürük ve boğulma hissi ile uyanmıştı. 05.19'da telefonla ulaştığı danışmanı tarafından özel bir hastaneye kaldırılan Baykal, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi’ne sevk edilmişti. Sol kolu ve bacağında güçsüzlük hisseden Baykal’ın beynine giden ana damarlardan birinde tıkanıklık tespit edilmişti. Anjiyo ile tıkanıklığa neden olan pıhtıyı açan doktorlar daralma tespit edilen damara stent takılmıştı.

Baykal’ın tıkanıklık nedeni ile beyninde basınç artışı olduğunu bunun sonucunda kusarak uyandığını söyleyen Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, “Bu durumda ilk 6 saat çok önemli. Uyanması büyük şans. Uyanmasaydı daha büyük hasarla karşılaşabilirdik. Elbetteki bu olaylardan sonra ‘hiçbir risk yoktur’ diyemeyiz” dedi. Yoğun bakımda olan Baykal akciğerinde enfeksiyon oluşması riskine karşı tedavi görüyor" açıklamasını yapmıştı.

CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'a 3. kez operasyon yapılmış, daha sonra Almanya'ya tedavi sürecinin devamı için gitmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım