ABD'de 53 kişi gripten öldü

Son Güncelleme: 04 Şubat 2018 Pazar 13:27

ABD'de, son bir hafta içinde 16 çocuğun daha yaşamını yitirmesi ile ekim ayından bu yana gripten ölenlerin sayısı 53'e yükseldi.

ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezlerinin (CDC) yaptığı haftalık açıklamada, son 7 günde ABD genelinde 16 çocuğun daha gripten dolayı öldüğü ifade edildi. Bu durumda ekim ayından bu yana grip sebebi ile hayatını kaybedenlerin sayısının 53'e çıktığı kaydedildi. 

CDC Başkan vekili Anne Schuchat, 2010 senesinden beri grip kaynaklı hastaneye başvuru istatistiklerinde, bu senenin en yüksek rakamın görüldüğünü bildirdi.

Açıklamada, bu yıl H3N2 virüsünün yaygın olduğu, bu virüsün farklı komplikasyonlara sebep olabildiği, hastaneye yatışların görüldüğü, bazı vakaların ise ölümle sonuçlandığı ifade edildi. Schuchat, bu yılki komplikasyon ve vakaların önceki yıllara göre çok ağır geçtiğini ve hastaneye başvurularda riskli hasta sayısının geçen yıllardan fazla olduğunu vurguladı.

Yetkililer, ABD Hükümetinin griple mücadele için birçok alanda tedbirler aldığını ancak herkesin kendini ve aile bireylerini gripten koruma konusunda hassas davranması gerektiğini kaydetti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım