Zeytin Dalı harekatında bir köy daha teröristlerden alındı

Son Güncelleme: 27 Ocak 2018 Cumartesi 12:50

Afrin Harekatında bir köy daha alındı. TSK ile ÖSO'nun Afrin'in kuzeybatısındaki Ali Bekki köyünü PYD/YPG'den aldığı açıklandı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile Özgür Suriye Ordusu'nun (ÖSO) sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı çerçevesinde Afrin'in kuzeybatısındaki Ali Bekki köyünde kontrolün sağladığı belirtildi. 

'740'INCI BÖLGE DE ALINDI'

AA'dan alınan bilgiye göre, TSK ve ÖSO birlikleri 8. günündeki Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in kuzeybatısında yer alan Raco beldesine bağlı Ali Bekki köyü PYD/YPG'den alındı. Habere göre TSK ile ÖSO birlikleri, Raco beldesindeki 740'ıncı nokta olarak bilinen bölgeyi ve örgütün bir eğitim kampını da ele geçirdi.

'10 YPG'Lİ ÖLDÜRÜLDÜ'

Haberde operasyon esnasında ''10'dan fazla teröristin etkisiz hale getirildiği'' dile getirildi.

20 Ocak'ta başlayan harekat kapsamındaki kara operasyonunda daha önce Adamanlı, Haftar, Hay Oğlu, Ömer Uşağı, Marso, Şeyh Abid, Karmanlı, Bali Köy, Kurni ve Mahmud Ubasi köyleri ile Syria Tel tepesinin alındığı duyurulmuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım