Zarrab'ın ismi o listeden resmen çıkarıldı

  • 2303
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 21 Kasım 2017 Salı 13:42

ABD’de görülen Reza Zarrab davasında son zamanlarda gündeme oturan ‘Zarrab itirafçı mı oldu’ tartışması ilk defa mahkemenin resmi belgelerine de yansıdı. Mahkeme Hakimi Richard Berman, jürili duruşmaya günler kala verdiği kararda ilk defa ‘Sanık’ bölümünden Reza Zarrab’ın ismini çıkardı.

Mahkeme belgelerinde, gerek savcılık dilekçelerinde gerek Hakim Bermen'ın yazılı kararlarında sanık bölümüne hep ilk Zarrab'ın ismi yazılıyor, belgelerde ya sanıkların isimlerinin tümü yazılı oluyor, ya da yalnızca ‘Zarrab ve diğerleri' olarak geçiyordu.

Hakim Berman'ın 20 Aralık tarihli son kararında ise Zarrab'ın ismi hiç yer almadı, sanık bölümünde sadece ‘Mehmet Hakan Atilla' ismi yer aldı.

ATİLLA'YA YENİ AVUKAT

Hakim Berman'ın son kararı aynı zamanda Mehmet Hakan Atilla'nın Zarrab'ın aksine, duruşmaya katılıp savunma yapmaya ve jüriyi masum olduğuna ikne etmeye kararlı olduğunu da gösterdi. Jürili duruşmaya yalnızca günler kala, Atilla yeni bir avukatla daha anlaştı.

Hakim Berman da son kararında Atilla'nın savunma ekibine yeni katılan avukat Todd Harrison'un duruşmalara katılması için gerekli teknik işlemlerin yapılmasının önünü açtı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım