Yalova'da asansör felaketi: 2 ölü

Son Güncelleme: 28 Kasım 2017 Salı 09:04

Yalova'da Fevzi Çakmak Mahallesi Şehit Ömer Faydalı Bulvarında Tahsildar Ahmet Efendi Apartmanında bulunan bir elektrik firmasının yük asansörü halatının kopması sonucunda 2 işçi hayatını kaybetti.

Bir elektrik firmasında çalışan 33 yaşındaki Kürşat Köse ve 42 yaşındaki Nurol Varol adındaki işçiler, yük asansörüne malzeme yüklemeye başladı. İki işçinin zemin kattan bodrum kata yükü asansör ile indirmeye çalıştığı esnada asansörün halatı koptu. Halatın kopması ile beraber iki işçi asansör zemini ile asansör boşluğu arasında sıkışarak feci bir şekilde öldü.

Olayın duyulması üzerine olay yerine emniyet, itfaiye ve 112 acil servisi gönderildi. Elektrik mağazasında çalışan Kürşat Köse ile Nurol Varolun cesetlerinin çıkartılabilmesi için Yalova İtfaiyesi ve emniyet 2,5 saat süren bir çalışma yaptı. İşçilerin ölüm haberini öğrenen yakınları olay yerine gelerek sinir krizi geçirdi.

Talihsiz işçilerin cenazeleri Yalova Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Olay ile alakalı inceleme başlatıldı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım