Uzay mekiğin cıvatalarını söküp düşüren Nakşibendilermiş! Ahmet Yasin Bursevi kimdir?

  • 1448
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 11 Mart 2018 Pazar 15:08

Nakşibendi liderlerinden olan Şeyh Ahmet Yasin Bursevi, 1986 tarihinde kalkışından dakikalar sonra patlayan Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü ileri sürdü. Peki Ahmet Yasin Bursevi kimdir?

Tarikat şeyhlerinin hikayelerine, uçan kaçan şeyhlere alışığız ama böylesini ilk defa duyuyoruz. Nakşibendi Şeyhlerinden Nazım Kıbrisi’nin ölmesinin ardından yerine geçen Şeyh Ahmet Yasin Bursevi yayınlanan bir videoda anlattıkları sosyal medyaya bomba gibi düştü. Videonun yayınlanmasından sonra Ahmet Yasin Bursevi kimdir sorusunun yanıtı araştırılı oldu. İşte Ahmet Yasin Bursevi hakkında bilgiler.

Bursevi yayınlanan videosunda, 28 Ocak 1986 tarihinde kalkışından dakikalar sonra patlayan Challenger uzay mekiğini kendilerinin düşürdüğünü söyledi.

Bursevi videoda, Challenger denen uzay mekiği fırlatılırken kendilerinin Habbe’nin içinde olduklarını, Ahmet Amca denilen şahsın Hızır’dan yardım istediğini, sonra da Mehmet Amca denen şahsın cıvatalarını gevşettik birazdan düşecek dediğini aktarıyor ve yemin ediyor dediği saatte uzay mekiği patlıyor.

İşte Ahmet Yasin Bursevi’nin aktardığı o anlar:

 

AHMET YASİN BURSEVİ KİMDİR?

1960 senesinde doğan Ahmet Yasin Bursevi hayata gözlerini Bursa ilinde açmıştır.  Çocukluk dönemi Bursa’da geçen Bursevi, 12 yaşında ailesi ile Almanya’ya gitmiştir. Bursevi’nin özgeçmişinde dikkat çeken bir detayda 1983-2001 seneleri arasında 17 kez haç, 7 kez umre yapması. (Bilindiği gibi bu gibi tarikatlarda hacca gitme sayısı ile o kişinin mübarekliği arasında doğru orantı vardır.)

Uzay mekiği paradosi öncesinde de aslında Bursevi’ye ait birçok farklı sohbet vardır. Bunlardan birinde Bursevi, 1 saniyelik cezbe halinin Allah için yapılan yüzbinlerce senelik ibadetlerden üstün olduğunu ifade etmişti. Bu sözleri de büyük tepki toplamıştı.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım