Usame bin Ladin Türkiye'de o partiyi ziyaret etmiş

  • 92659
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 03 Kasım 2017 Cuma 11:41

El Kaide’nin öldürülen eski lideri Usame bin Ladin'in, 1976 senesinde Türkiye’ye gelerek Milli Selamet Partisi yetkilileri ile görüştüğü meydana çıktı.

Usame bin Ladin'in, açıklanan notlarında saklanırken ABD filmleri, müzikleri, sosyal medya videoları ve oyunları ile vakit geçirdiği meydana çıktı. CIA, 1 Mayıs 2011'deki baskınla Bin Ladin'in Pakistan'ın Abbotabad şehrindeki evinde bulunan dosyalardan 470.000'ini internet arşivinde yayınladı. Arşivin 18.000'inin yazı belgesi, 79.000'inin ses kaydı, 10.000'den fazlasının ise fotoğraf ve video olduğu açıklandı. CIA, Final Fantasy 6 ve Super Mario gibi video oyunları ile pornografi içerikli dosyaları ise yayınlamadı. 

KENDİNİ DE İZLEMİŞ

Çok sayıda torunu olan Bin Ladin'in arşivinde ‘Buz Devri', ‘Karıncalar', ‘Arabalar', ‘Tom ve Jerry' gibi çok sayıda çizgi film ile ‘Batman Gotham Şövalyesi' dikkat çekti. Bin Ladin'in, kendisi ile alakalı yapılan belgeselleri de izlediği anlaşıldı.

SHAKESPEARE'DEN ETKİLENMEMİŞ

Ortaya çıkan dosyalar arasında Ladin'in günlüğü de yer aldı. Günlükte, Usame bin Ladin'in 14 yaşındayken kardeşleri ile çıktığı Avrupa seyahatinden notlar ve fotoğraflar da bulundu. Bin Ladin'in günlüğüne, İngiltere'de yazar William Shakespeare'ın yaşadığı evi ziyaret edip ‘etkilenmediğini' ve Batı kültürünü ‘yozlaşmış' bulduğunu yazdığı dikkatleri çekti. Bin Ladin'in, bütün dünyada Müslüman yönetimlerin kurulması ile alakalı hayaline dair ifadeler de görüldü.

'ERBAKAN'IN PARTİSİ'

Bin Ladin, birkaç sene sonra cihat kararı alıp Müslüman ülkelere seyahatlere başladığını yazıyor. Günlüğün 8. sayfasında, Türkiye'ye de bir yolculuk yaptığını anlattı. Buna göre Bin Ladin 1976'da, henüz 19 yaşındayken, kendi ifadesiyle ‘cihattan önce' Suriye'den 12 saatlik bir otobüs yolculuğu yapıp Hatay'a geçti. Türkiye'ye geçerken üzerinde bir tabancanın da olduğunu ifade eden Ladin, Türkiye'de belirtmediği bir şehirde '(Milli Görüş lideri Necmettin) Erbakan'ın partisi' olarak ifade ettiği Milli Selamet Partisi yetkilileri ile bir görüşme yaptı. Usame Bin Ladin, günlüğüne bu görüşmeyi kimlerle yaptığına, amacına ve sonuçlarına ilişkin ayrıntı yazmadı. 

Kişisel video görüntülerinde ise binlerce kişinin ölüm emrini veren Bin Ladin'in evinin avlusunda tavukları, inekleri ve köpekleri ile ilgilendiği, torunlarıyla oynadığı görüldü. Veliahtı olarak görülen Hamza'nın düğün videosu ise El Kaide liderlerinden bazılarını ortaya çıkardı. Düğünün İran'da bir kentte yapıldığı tahmin ediliyor.

KEDİ-KÖPEK VİDEOLARI

Evinde internet bulunmayan Bin Ladin'in, sosyal medyada çok paylaşılan sevimli kedi-köpek videolarını nasıl edindiği ise merak ediliyor. Bin Ladin, CIA'nın elektronik takibinden kaçınmak için evinde cep telefonu ve internet bulundurmuyordu.

MİNİ ETEKLİ KADINLARLA POZ

Usame bin Ladin, İngiltere gezisinde erkek kardeşleri ve 2 mini etekli İspanyol kadınla fotoğraf çektirmiş.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım