TSK’dan dayak açıklaması

Son Güncelleme: 31 Temmuz 2017 Pazartesi 09:45

Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'den yasa dışı bir şekilde Türkiye'ye geçmeye çalışan 4 şahsın askerlerce dövüldüklerini içeren görüntüler ile alakalı bir açıklama yaptı

4 kişinin tedavilerinden sonra sınır dışı edildiği belirtilen açıklamada, ilgili personelin gözaltına alınarak idari ve adli işlem başlatıldığı belirtildi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi:

"28 Temmuz 2017 günü saat 11:00 sularında, Suriye’den Türkiye’ye yasadışı yollarla geçmeye çalışırken yakalanan şahıslara yönelik, hiçbir şekilde kabulü mümkün olmayacak davranışlarda bulunan ilgili personel göz altına alınmış olup, haklarında derhal her türlü idari ve adli işlem başlatılmıştır. Yasadışı yollarla geçmeye çalışırken yakalanan dört şahıs kolluk kuvvetlerine teslim edilmiş; yasal mevzuat çerçevesinde sağlık kontrollerinin yapılmasını ve durumlarının iyi olduğunun tespitini müteakip sınır dışı edilmişlerdir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım