TSK 'ilk şehir' savaşını bugün başlatacak

Son Güncelleme: 29 Ocak 2018 Pazartesi 08:04

Başta Raco, Cinderes ve Şeyh Hadid olmak üzere PKK- YPG terör örgütünün işgalindeki dağlık kesimi tamamen temizlemek isteyen Mehmetçik ve ÖSO’nun, ‘ilk şehir savaşı’ niteliğinde olacak harekâtı bugün başlatacağı tahmin ediliyor. Afrin’in Hatay tarafındaki batı cephesi de bugünden itibaren hareketlenecek.

Afrin’in Hatay tarafındaki batı cephesinde bugünden itibaren hareketlenme olacak.

Alınan haberlere göre başta Raco, Cinderes ve Şeyh Hadid olmak üzere PKK - YPG işgalindeki dağlık kesimi tamamen temizlemek isteyen Mehmetçik ve ÖSO’nun, ‘ilk şehir savaşı’ niteliğinde olacak harekâtı bugün başlatması bekleniyor. Ali Bekki köyü ve 740 numaralı tepeyi evvelki gün ele geçiren güvenlik kuvvetleri, kritik Raco beldesini her yandan kuşattı. Raco’dan sonra sırada Cinderes ve Şeyh Hadid beldeleri var.

Savaş uçakları dün gün boyu Raco ve Cinderes beldelerinde örgüte ait sığınak ve mevzileri vurdu. Ayrıca mini insansız hava araçları ‘uçangöz’lerle keşif faaliyeti devam ediyor. Cinderes, Afrin’e uzanan düz vadi olması açısından Zeytin Dalı Harekâtı’nın ilerleyen safhaları için önem taşıyor. Yine kuzeyde kuşatma altında bulunan Bülbül beldesinin de önümüzdeki günlerde alınmasıyla birlikte PKK, sınır hattında işgal ettiği bütün noktaları kaybetmiş olacak. Son operasyon ise Afrin kent merkezine yönelik gerçekleştirilecek.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım