Trump'tan CNN çıkışı! Çok kötü temsil ediyor!!!

Son Güncelleme: 26 Kasım 2017 Pazar 13:41

ABD Başkanı Donald Trump, "Fox News, ABD'de CNN'den çok daha önemli ama ABD dışında CNN International hala önemli bir (yalan) haber kaynağı ve ulusumuzu dünyada çok kötü temsil ediyor" şeklinde konuştu.

ABD Başkanı Donald Trump, CNN International TV kanalının "yalan haber kaynağı" olduğunu, kanalın ABD'yi dünyada kötü temsil ettiğini dile getirdi. Trump'a CNN'den cevap  gecikmedi. 

Trump, Twitter hesabından

"Fox News, ABD'de CNN'den çok daha önemli ama ABD dışında CNN International halen önemli bir (yalan) haber kaynağı ve ulusumuzu dünyada çok kötü temsil ediyor. Dış dünya onlardan gerçeği göremiyor" paylaşımında bulundu.


​Paylaşım, 19 binden fazla kullanıcıdan retweet alırken, ortalama  41 bin kullanıcı tarafından da cevaplandı.

'ABD'Yİ TEMSİL ETMEK CNN'İN GÖREVİ DEĞİL'

Trump'ın bu paylaşımına binlerce kullanıcı tepki gösterirken CNN televizyonu da resmi iletişim hesabından Trump'a yanıt verdi.

CNNPR hesabından

"ABD'yi dünyaya karşı temsil etmek CNN'in görevi değil sizin göreviniz. Bizim işimiz haber yapmak" paylaşımında bulunuldu.

Trump yönetiminin, AT&T iletişim teknolojileri şirketinin CNN'in üst kuruluşu Time Warner şirketini alım işlemini hafta başında mahkemeye vermesi Trump ile CNN arasında başkanlık yarışından beri süren gerginliği daha da yükseltti.

Adalet Bakanlığı alımın "ABD'de medya tekeli oluşturacağı" gerekçesiyle durdurulmasını talep etmişti.

Trump bahsi geçen alıma karşı olduğunu ancak satışa müdahil olmayacağını belirtmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım