Trump’a bir tehdit daha… Ama Kore’den değil!

Son Güncelleme: 14 Ağustos 2017 Pazartesi 16:30

ABD'nin Venezuela'da gerçekleşen siyasi krize 'askeri müdahale' seçeneğini açık tutmasına Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun oğlu Nicolas Maduro Guerra'dan çok sert bir cevap verdi.

ABD’in bu seçeneği karşında Guerra, ABD Başkanı Donald Trump'ı tehdit etti ve "Beyaz Saray'a gelir ve orayı alırız" cevabını verdi.

Venezuela basınına demeç veren Guerra, ABD'nin Venezuela'ya asker yollaması durumunda tüfekler ile Beyaz Saray'ı ele geçireceklerini dile getirdi. Trump'a seslenen oğul Maduro, "Beyaz Saray'a gelir ve orayı alırız" şeklinde konuştu.

Donald Trump geçtiğimiz günlerde, siyasi belirsizliğin hakim olduğu Venezuela'ya askeri müdahalenin seçenekler arasında olduğunu ifade etmişti. Trump,

"Venezuela çok uzak değil ve insan acı çekiyorlar, ölüyorlar. Venezuela için birçok seçeneğimiz var ve askeri seçenekler de bunun içerisinde." ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım