Trump: Putin'le harika ilişkiler kurabiliriz!

  • 7818
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 12 Kasım 2017 Pazar 07:25

ABD Başkanı Donald Trump, Rus mevkidaşı Vladimir Putin’le iyi ilişkiler kurduklarını dile getirdi.

Basın mensuplarına Rus lider Putin ile ilişkilerini değerlendiren Trump,

“Birbirimize büyük sempati duyuyoruz, birbirimizi az tanıdığımız dikkate alınırsa, ilişkilerimiz iyi. Bu ilişkilerin çok iyi olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

Vietnam’da organize edilen Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) Zirvesi kapmsamında birbirileri ile sohbet ederken Putin’le ‘iyi uyuştuklarını’ ifade eden Trump, ortak bildiri konusunda ‘çok hızlı’ mutabakat sağlamayı başardıklarını belirtti.

Daha evvel Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ABD Başkanı Donald Trump'ın APEC zirvesinde yaptıkları kısa görüşmede Suriye'de DEAŞ'ı yenme konusunda kararlılıklarını ortaya koyan ortak bildiri metnine imza attıkları bildirilmişti.

‘OBAMA İLE PUTİN’İN KİMYALARI UYUŞMADI’

ABD Başkanı Trump ayrıca, ‘kimya eksikliği’ sebebi ile Rus liderle iyi ilişkiler kuramayan selefi Barack Obama’dan farklı olarak Putin’le harika ilişkiler kurabileceğini söyledi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Trump,

“Başkan Putin’le harika ilişkiler kurabileceğimizi düşünüyorum ve bu, her iki taraf için de harika olacak. Hillary denedi ve başarısız oldu… Obama denedi ve başarısız oldu. Olmadı, çünkü ‘kimya’ eksikti. Obama ile Putin arasında kimya uyuşmazlığı vardı. Bunu anlayabiliyorum, çünkü benim de bazı kişilerle kimya uyuşmazlığım oluyor” dedi ve gazetecilere doğru bakarak, “Örneğin aranızdan bazılarıyla” diye konuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım