TRT’deki bu yayın çok tepki topladı

Son Güncelleme: 05 Ağustos 2017 Cumartesi 11:53

FETÖ kaçağı olduğu ifade edilen ve KHK ile ihraç edilen eski Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Eğri'nin TRT Diyanet’in evvelki akşam ekranlara gelen bir programında konuşması, sosyal medyada tepki topladı. TRT tepkiler üzerine açıklama yapıp, programın kaydının 2013'te yapıldığını ve tekrar yayında gözden kaçtığını dile getirdi.

TRT Diyanet kanalında “Yedi Veli Yedi Fetih” isimli programda her hafta farklı konuklar yer alıyor. Evvelki akşamki programda ise FETÖ kaçağı olduğu belirtilen eski Hitit Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Eğri konuk olarak izlettirildi.

15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonra KHK ile ihraç edildiği belirtilen Osman Eğri’nin eski programına TRT'nin yer verilmesi sosyal medyada tepki çekti. Bunu üzerine TRT’den hemen bir açıklama geldi.

Açıklamada, eski kayıtların gözden geçirildiği, Osman Eğri’nin 17-25 Aralık sürecinden önce konuk olduğu anlatıldı.

TRT'nin yaptığı açıklama şöyle:

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım