Trabzon'da müezzinden Müftülük çalışanı bayana şok mesajlar!

  • 10507
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 07 Kasım 2017 Salı 16:48

Trabzon ilinde Ortahisar İlçe Müftülüğü’nde görevli kadın memur 21 yaşındaki E.A., sosyal medya hesabı üzerinden kendisine taciz içerikli mesajlar gönderdiğini iddia ettiği şehirde bir caminin müezzini A.Ö. hakkında şikayette bulundu.

Ortahisar Müftülüğü’nde görev yapan kadın memur E.A., 31 Ekim günü Samsun ilinde ailesini ziyareti esnada sosyal medya hesabından kendisine gelen mesaj ile şoke oldu. 

E.A., çiçek ve kalp karakterlerinin de yer aldığı ’Tanışalım mı, Nerede yaşıyorsunuz?’ şeklinde kendisine gönderilen mesaj hakkında inceleme yaptı. E.A. kendisine mesaj gönderen kişinin şehirdeki bir camide müezzin olarak görev yapan A.Ö. olduğunu belirledi. Bunun üzerine kendisine gönderilen mesaja ’Aynı kurumda çalışıyoruz. Müezzin olarak çalışıyorsunuz. Utanmıyor musunuz o resimleri atmaya’ cevabını veren E.A., polis merkezine gidip müezzin A.Ö. hakkında şikayetçi oldu. E.A., mesaj kayıtlarını da delil olarak polise sundu.

İlçe Müftülüğü’ne de şikayet dilekçesi veren E.A., müezzin A.Ö.’nün idari soruşturmaya tabii tutulması ve açığa alınmasını talep etti.

AÇIĞA ALINMALI

Konu ile alakalı açıklama yapan E.A.’nın avukatı ve aynı zamanda ağabeyi Aykut Engin Ö., kız kardeşine sosyal medya üzerinden taciz mesajları geldiğini ifade ederek

"Bu mesajla ilgili yapılan araştırmada bu kişinin evli çocukları olan bir müezzin olduğunu öğrendik. Yasal ve idari başvurularımızı yaptık. Toplum önünde din eğitimi adı altında böyle bir görevdeki kişinin bu şekilde karşımıza çıkması son derece üzücüdür. 

Kendisiyle görüştüm hatalı yaptığını, özür dilediğini ve pişman olduğunu söyledi. Bu kişinin açığa alınması gerekmektedir. Bu adam din görevlisi camiasını da yaralamaktadır. Yasal süreci hep birlikte göreceğiz" dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım