Taşeron işçiler kadro sınavı hangi tarihte olacak? 2018 Taşeron işçi haberleri

Son Güncelleme: 20 Şubat 2018 Salı 09:45

Taşeron işçiler kadro sınavı hangi tarihte yapılacak? Taşerona kadro sınavı ile alakalı son haberler neler? İşte taşeron işçilerin merakla beklediği haberler..

Açıklandıktan sonra merak konusu olan Taşeron işçiler kadro sınavının hangi tarihte olacağı konusu internette araştırılıyor.  Taşeron işçiler kadro sınavı başvuruları başladı ve son tarih 2 Mart. Peki, Taşeron işçiler kadro sınavı hangi tarihte yapılacak?

TAŞERON İÇİN GÜVENLİK SORUŞTURMASI

Taşeron işçiler kadroya girebilmek için sadece sınava tabi tutulmayacaklar. İşçiler için en önemli noktalardan bir tanesi de güvenlik soruşturması. Taşeron işçilerin güvenlik soruşturmaları ile alakalı ilk etapta başvuran kişinin emniyet sisteminde aranıp aranmadığı, adli sicilinde veya hakkında herhangi bir sınırlamanın var olup olmadığı, terör faaliyetlerine katılıp herhangi bölücü bir faaliyette bulunup bulunmadığı, ahlaki özellikleri gibi kriterler aranacak.

TAŞERONA KADRO SINAVI HANGİ TARİHTE OLACAK?

Hükümetin taşeronla ilgili yaptığı açıklamanın ardından yüz binlerce taşeron işçinin heyecanlı bir şekilde beklediği kadro başvuru sonuçları açıklanmaya başladı. Taşeronlar isim listelerini bağlı oldukları bakanlıkların resmi sitelerinden kontrol edebilmektedirler. En son Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı’nın yayımlamış olduğu listeler erişime açıldı. Bu sürecin ardından artık taşeron işçiler tek soru işareti kaldı o da Taşeron işçiler kadro sınavı hangi tarihte olacak?

Taşeron işçilerden kadro başvurusu yapan ve bu başvuruları kabul edilenlerin net listesi 24 Şubat – 2 Mart 2018 tarihleri arasında ilan edilecek. İlan edilen sonuçlara göre hak elde eden taşeron işçiler de 3 Mart – 22 Mart 2018 tarihleri arasında kademeli olarak sınava alınacaklar. Sınav bu aralıkta olacak ve net bir şekilde ne zaman sınava girileceği ise listelerle duyurulacak.  

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Nuriye akgül

22 Şubat 2018 Perşembe 11:48

Taşeron işçiler kadro sınav tarihleri belli oldu ama sınav nasıl olacak o belli değil. Taşeron işçiler kadro sınavı hakkında daha detaylı bilgi verilmesi lazım

Bursa Web Tasarım