Tarsus'daki gizli kazı hakkında açıklama: Uydurma, yalan!

  • 31962
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Kasım 2017 Perşembe 06:58

CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı’nın, “Aziz Paul’ün İncil’iyle ilgili Vatikan’ın talimatıyla Tarsus’ta gizli kazı yaptırıldığı” iddialarına Vatikan’ın Ankara Büyükelçiliği cevap verdi.

Vatikan’ın Ankara Büyükelçisi Başpiskopos Paul Russell, yaptığı açıklamada, “Vatikan’ın Tarsus’taki herhangi bir arkeolojik kazı veya başka faaliyete dahli yoktur” dedi. Büyükelçi, Vatikan’ın Tarsus’taki olay ile ilişkilendirildiği haberlerin “uydurma” ve “yanlış” olduğunu ifade etti. 

Tarsus 82 Evler Mahallesi’nde gizlilik kararı içinde birinci senesini dolduran kazı evine girmeye çalışan CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, olaydaki esrarın Hıristiyanlığın önemli isimlerinden Tarsuslu Aziz Paul’ün kayıp İncil’i ile alakalı olduğunu öne sürmüştü.

Ayrıca Tarsus’taki gizemli kazının Cumhurbaşkanı’na mektup yazarak başlamasına sebep olan Polis Memuru Mithat Erdal’ın eşine yargıdan şok bir karar çıktı. Eşinin defineciler tarafından öldürüldüğünü bu sebeple şehit sayılması için dava açan Sibel Erdal mahkemeyi kaybetti. İçişleri Bakanlığı Sibel Erdal’dan mahkeme masrafı olarak 495 lira vekalet ücretini istedi. Erdal;

“FETÖ’cü müfettişlerin hazırladığı soruşturma raporuna göre mahkeme karar verdi. Ben nasıl uğraşacağımı bilemiyorum. Özür beklerken bir de çocuklarımın rızkını talep ettiler’’ dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım