Tankları AkKOR koruyor denmişti ama...

Son Güncelleme: 05 Şubat 2018 Pazartesi 10:50

Zeytin Dalı harekâtı esnasında, bir tankın vurulması, gözleri koruma sistemlerine çevirdi. Saldırıdan önce birçok basın organında Afrin’de görevli tankları AKKOR sisteminin koruyacağı yönünde bilgi yer almıştı. Ama savunma kaynakları AKKOR’un henüz proje aşamasında olduğunu belirtti.

Afrin’deki saldırıdan sonra “AKKOR, neden koruyamadı?” sorusuna cevap veren kaynaklar, AKKOR’un Zeytin Dalı harekâtında kullanıldığı iddiasının doğru olmadığını, sözleşmesi Kasım 2015’te imzalanan ve teslim süresi 54 ay olarak öngörülen koruma sisteminin 2020 senesinde TSK envanterine gireceğini ifade etti.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı ile ASELSAN arasında imzalanan 54 milyon Euro’luk proje çerçevesinde çalışmaları süren AKKOR, bittiğinde tanklara 360 derecelik tam koruma kalkanı sağlayacak.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım