Survivor 'Avatar Atakan' şimdi yandı!

  • 1517
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 23 Kasım 2017 Perşembe 13:21

'Avatar' lakabı ile tanınan Çağan Atakan Arslan'ın, 'Türk Milletini, Cumhuriyetini ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni alenen aşağılama' suçundan 6 aydan 2 seneye kadar hapsi talep edildi.

28 yaşındaki Arslan hakkındaki iddianame kabul edilirse, önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

İDDİANAMEDE OLAY ANLATILDI

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Yaşar Tanrıverdi'nin hazırladığı iddianamede, zanlı Çağan Atakan Arslan'ın, sosyal medyada yer alan bir videosunun, bir özel televizyon programında 21 Haziran 2016 tarihinde yayınlandığı ifade edildi. İddianamede Arslan'ın, bahsi geçen bu videodaki sözlerinin 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyetini alenen aşağılama' kapsamında değerlendirildiği vurgulandı.

ADALET BAKANI SORUŞTURMAYA OLUR İZNİ VERDİ

Atılı eylemin Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 301/1 maddesi kapsamında kaldığı ve TCK'nın 301/4 maddesi gereğince şüpheli hakkında yapılacak soruşturmanın Adalet Bakanı'nın iznine tabi olması nedeniyle soruşturma izni istenildiği hatırlatılan iddianamede, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'ün 16 Ekim 2017 tarihli 'olur'u' ile şüpheli hakkında soruşturma izni verildiği kaydedildi.

2 YILA KADAR HAPSİ TALEP EDİLDİ

Bahsi geçen ifadeler ile şüpheli Arslan'ın 'Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini alenen aşağılama' suçunu işlediği belirtilen iddianamede, Arslan'ın 6 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi. İddianame kabul edilirse şüpheli Arslan, önümüzdeki günlerde Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.


Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım