Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'nin yapılacağı tarih belli oldu

  • 7909
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 22 Aralık 2017 Cuma 15:08

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı, Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'nin 29-30 Ocak'ta Rusya'nın Soçi şehrinde yapılacağını açıkladı.

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Asya ve Afrika Dairesi Başkanı Aidarbek Tumatov, gazetecilerin kongrenin ne zaman yapılacağı yönündeki sorusuna: "29-30 Ocak'ta" cevabını verdi. 

'KONGRE KATILIMCILARININ LİSTESİ KONUSUNDA HENÜZ MUTABAKAT YOK'

Ayrıca Kazakistan'daki Astana görüşmelerine katılan heyetlerden birinde yer alan bir yetkilinin verdiği demeçte, Soçi'de yapılacak Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'ne katılacak kişilerin listesi konusunda henüz mutabakat sağlanmadığını, listenin önümüzdeki ocak ayının ortalarında netleştirileceğini ifade etti.

"Liste konusunda mutabakat sağlanmadı, ocak ortalarında netleşecek" ifadelerini kullanan kaynak, 'isimler üzerindeki çalışmaların sürdüğünü' de ifade etti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, geçen ay Soçi'de gerçekleştirdikleri zirveden sonra Suriye Ulusal Diyalog Kongresi'nin toplanmasını kararlaştırmıştı.

Kongrenin kısa zaman içinde Soçi'de toplanmasının planlandığı ifade edilmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım