Süleyman Şah Türbesi eski yerine gidiyor!

Son Güncelleme: 02 Nisan 2018 Pazartesi 12:33

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Suriye'den çekileceğiz' açıklamasının iç politikaya dönük bir hamle olabileceğini ifade ederek, kolay kolay oraları terk etmesinin mümkün olmadığını belirtti. Işık Süleyman Şah Türbesi'nin eski yerine taşınacağını ve oranın Türk toprağı olduğunu da söyledi.

TRT Haber televizyonuna konuk olan ve açıklamalarda bulunan Işık, Sadece Fransa değil tüm Avrupa terör örgütleri arasında ayrım yapmamalı. ABD'nin Suriye'den çekilme açıklamasının iç politika ile ilgili olduğunu düşünüyorum, kolay kolay orayı terk etmesi mümkün gözükmüyor" şeklinde konuştu. 

Fikri Işık, YPG/PYD'nin Menbiç'ten çıkarılacağı ile alakalı ABD'nin verdiği sözleri tutması gerektiğini aksi takdirde iki müttefik devletn karşı karşıya geleceğini ve sözlerin tutulmasını beklediklerini vurguladı.

Afrin bölgesinin tamamında, Tel Rıfat ve onun köyleri dahil operasyonların bitirildiğinde Zeytin Dalı Harekatı'nın bitmiş olacağına dikkati çeken Işık, Irak hükümetinden beklentilerinin Sincar'ın Türkiye'ye tehdit oluşturan hiçbir unsuru barındırmaması olduğunu belirtti ve o zaman harekata gerek kalmayacağının altını çizdi.

Işık, Süleyman Şah türbesinin eninde sonunda eski yerine taşınacağını dile getirdi ve çünkü orası Türk toprağı" şeklinde konuştu.

FETÖ'nün belinin kırıldığını söyleyen Işık, "Ama tam temizlendi denemez" ifadesini kullandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım