Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan'a tutuklama istemi

Son Güncelleme: 25 Eylül 2017 Pazartesi 17:05

Sosyal medya fenomenlerinden Hakap Hepcan, Bafetimbi Gomis'e ırkçı ifadeler kullandığı için tutuklanma istemi ile mahkemeye sevk edildi.

Galatasaraylı Bafetimbi Gomis'e ırkçı ifadeler kullanan Hakan Hepcan, bugün polis nezaretinde ifade vermek üzere İstanbul Adliyesi’ne götürüldü. Davet üzerine emniyete başvuran Hepcan, İstanbul Spor Şube Müdürlüğü birimlerince savcılığın talimatıyla İstanbul Adliyesi'ne getirildi.

Alınan haberlere göre; Fenerbahçe ve Trabzonspor arasında oynanan karşılaşma sırasında Galatasaraylı futbolcu Bafetimbi Gomis hakkında attığı tweet büyük tepki çeken sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan tutuklanma talebi ile Hakimliğe sevk edildi. Süper Lig'in 2. haftasında Fenerbahçe ile Trabzonspor, 2-2 berabere kalmıştı. Sosyal medya fenomeni Hakan Hepcan'ın attığı mesajda ise Galatasaraylı futbolcu için kullandığı maymun ifadesi büyük tepki çekmişti. Hepcan'ın kastettiği futbolcunun Bafetimbi Gomis olduğu iddia edilmişti.

Hakan Hepcan,

"Bizim takım oturana kadar lig biter hacı. Galatasaray'da bi tane maymun var topa düşmanı gibi vurup yere falan atıyo kendini işimiz çok zor." yazmıştı.

Gelen tepkiler üzerine söz konusu paylaşımı silerek yanlış anlaşıldığını savunmuştu. "IrkçıHakanHepcan" hashtag'i ise kısa sürede Twitter'da en çok konuşulanlar listesinde 1. sıraya kadar yükselmiş ve Hepcan hakkında suç duyurularında bulunulmuştu.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım