Sivillere mermi alma hakkı 200’den 1000’e çıkarıldı!

  • 1794
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Mart 2018 Cumartesi 08:47

Kayıp silahlar, bilinçsiz ve kontrolsüz silahlanmanın ardından sivillere mermi alma hakkının 1000’e çıkarıldığı öğrenildi.

Daha önce sivil yurttaşların senelik 200 iken İçişleri Bakanlığı tarafından ateşli silahlar ve av silahı bayilerine gönderilen 14 Mart 2018 tarihli genelge ile bu hakkın 1000’e çıkarıldığı dile getirildi.

14 Mart tarihinden sonra geçerlilik kazanan genelge ile sivil yurttaşlara daha fazla mermi alabilme hakkı doğmuş oldu. Ama 1000 adet merminin toplu bir biçimde mi verileceği yoksa belli aralıklarla istenilen kadar mı verileceği noktasında herhangi bir açıklamada bulunulmadı.

 

Daha önce İçişleri Bakanlığı’nın 2017 senesi faaliyet raporunda bulunan 106.740 kayıp silah Meclis gündemine getirilmişti. CHP milletvekili Mehmet Tüm, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, kayıp silahlara ne olduğunu sorarken, CHP'li Dursun Çiçek, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından kaybolan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait silahların bulunması için özel bir ekip kurulup çalışma yapılmasını talep etmişti.

Türk Silahlı Kuvetlerine ait olup kaybolan silahların tümünün seri numaralı olduğunu belirten CHP vekili Dursun Çiçek, suçlarda kullanılmaması ve ülkede güven ortamının gelişmesi bakımlarından bu silahların tekrar kamuya, devlete kazandırılması gerektiğini ifade etti. Çiçek, evvela Milli Savunma Bakanlığı olmak üzere tüm görevlilerin kayıp silahlar ile alakalı daha dikkatli olmaya, silahların bulunması için özel bir gayret göstermeye davet ettiklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım