Sivas'ta AGD'den 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' yürüyüşü

Son Güncelleme: 01 Ocak 2018 Pazartesi 08:26

Sivas ilinde Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mekke'nin Fethi'nin 1387'nci yıl dönümü dolayısı ile yürüyüş yapıldı. Dernek başkanı, "Bu yürüyüşteki amacımız hem insanımızın hem de Sivaslı hemşehrilerimizin yılbaşını kutlamalarına engel olmak" şeklinde konuştu.

AGD Sivas Şubesi tarafından yılbaşı kutlamalarına alternatif olarak her sene organize edilen Mekke'nin Fethi programından önce 'Müslüman yılbaşı kutlamaz' sloganı ile yürüyüş yaptı. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı ve Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan yürüyüşte yılbaşı kutlamalarına tepki gösterildi. Mehter takımın da katıldığı yürüyüşte bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapatıldı. Çeşitli sloganların da atıldığı yürüyüş 4 Eylül Spor Salonu önünde bitti.

Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Bülent Şimşek, Mekke'nin fethini kutlamak için yürüyüş yaptıklarını ifade ederek,

"Bu yürüyüşteki amacımız hem insanımızın hem de Sivaslı hemşehrilerimizin yılbaşını kutlamalarına engel olmak, bu kutlamalardan vazgeçirmek. Aynı şekilde Mekke'nin fethini kutlayarak bu geceyi daha mübarek kılmak" dedi.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım