Sınıra giden sanatçılardan Kılıçdaroğlu'na cevap

  • 1342
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 05 Nisan 2018 Perşembe 08:36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı ile Hatay ilinde sınır karakoluna ziyarette bulunan sanatçılar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendilerine yönelik sert sözlerini kınadılar. Yapılan ortak açıklamada "Kılıçdaroğlu bölgeye gitmekten neden imtina ediyor?" ifadelerini kullanıldılar.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında sınıra giden topluluk için, şehitlerimizin kanının daha kurumadığını,bir grubun toplanarak davul zurna, klarnet, şarkılar türküler.. şeklinde kullandığı ifadelere sanatçılardan tepki geldi. 

Kılıçdaroğlu konu ile alakalı,"Bu rezil adamlar ve onları oraya götüren adam, yüreğin yetiyorsa bir Afrin şehidinin evinin bulunduğu sokaktan geç bir de yaylalar türküsünü söyle bakayım" şeklinde eleştiriler yapmıştı.

Pazar günü Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Hatay'da Oğulpınar Hudut Karakolu'nu ziyaret etmiş, Afrin harekatına katılan askerlere moral ziyaretine İbrahim Tatlıses, Ajda Pekkan, Seda Sayan, Deniz Seki, Mustafa Sandal gibi ünlü isimler ve futbolcular da katılmıştı. 

SUÇ DUYURUSU YAPACAKLAR

Sanatçılar, yazılı açıklama yapıp Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine tepki gösterdi.

Yapılan açıklamalarda, "Ana muhalefet liderinin, askerlerimize moral vermek için sınıra giden sanatçıları ne amaçla tahkir ettiğini anlamakta güçlük çekiyoruz. Bu vesileyle sayın Kılıçdaroğlu, bölgeye gitmekten neden imtina ettiğini Türk milletine açıklamalıdır. Ordumuzla ve milletimizle bir bütün olmaktan gurur duyan sanatçılar olarak sayın Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarıyla ilgili suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyunun takdirlerine sunuyoruz" ifadeleri yer aldı.

Yapılan açıklamada şu ünlülerin imzaları yer aldı: İbrahim Tatlıses, Sibel Can, Yavuz Bingöl, Cengiz Kurdoğlu, Mustafa Sandal, Coşkun Sabah, Ahmet Şafak, Esat Kabaklı, Alişan, Seda Sayan, Altay, Deniz Seki, Arif Susam, Hande Yener, Muazzez Ersoy, Şafak Sezer, Hülya Koçyiğit, Elif Buse Doğan, Hakan Peker, Serkan Çağrı, Elif Karlı, Burcu Kıratlı, Emel Müftüoğlu, Ceyhun Çelikten, Necati Şaşmaz, Cahit Kahyaoğlu, Osman Albayrak, Ümit Yılmaz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım