Serdar Kuzuloğlu serbest kaldı... İşte ilk mesajı

  • 38332
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 02 Kasım 2017 Perşembe 07:54

Serbest bırakıldıktan sonra bir açıklama yapan Kuzuloğlu, “memleketin son kanser türü FETÖ ile olmadık, akıl almaz, hala inanamadığım bir kesişme yaşadım” şeklinde konuştu.

Bilişim ve teknoloji konusunda çalışmaları ile tanınan Serdar Kuzuloğlu, dün sabah Twitter hesabından gözaltına alındığını duyurmuştu. Kuzuloğlu'nun sabah saatlerinde başlayan ve 112 kişi hakkında gözaltı kararı bulunan FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alındığı ifade edildi.

Serdar Kuzuloğlu "FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınıyorum" tweetini paylaştı. Kuzuloğlu, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

KUZULOĞLU'NDAN İLK AÇIKLAMA

Serbest bırakıldıktan sonra bir açıklama yapan Kuzuloğlu,

“Kabaca özetleyecek olursak, bu sabah 05:00’te başlayan süreçte memleketin son kanser türü FETÖ ile olmadık, akıl almaz, hala inanamadığım bir kesişme yaşadım” dedi.

“Tatsız bir şaka gibi algıladığım bu olayda benim dışımda herkes ummadığım kadar ciddiydi” ifadelerini kullanan Kuzuloğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Anlatmak, aktarmak için içim içimi yiyor. Ancak soruşturmada gizlilik kararı olduğu için yukarıdaki cümleden öte bir şey paylaşamıyorum. Ne mutlu ki (belki de bu tip soruşturmalar arasında tarihe geçecek bir örnek olarak) aynı gün içinde ifademi verip, haklılığımı aktarıp, serbest bırakıldım. Şu an evimde, olayın şokunu atlatmaya çalışıyorum.

Bütün bu süreçte başından sonuna dek bana son derece yardımcı, kibar ve şefkatli davranan Emniyet Teşkilatı mensuplarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Ve elbette en büyük teşekkürümü avukatlarım Ayşegül Özata ve Gökhan Ahi’ye iletiyorum.

Sosyal ve geleneksel medyada mesajlarıyla, haberleriyle konuyu duyuran, destek olan; tanıdığım, tanımadığım HERKESE de tek tek teşekkürler. Acı da olsa böyle vesileler gece gündüz faydalı olmak için çalışıp çabaladığım insanların varlığını hatırlatıyor. Ne güzel dostlar biriktirmişim meğer. Hiçbir şey boşa değilmiş. Bana yaşama sevinci veriyorsunuz.

Hayatımın en uzun ve en yürek sıkıştıran günlerinden biriydi. Bunu da yaşamış olduk. Sağlık olsun diyelim. Bu vesileyle bir kere hatırladım: Allah kimseyi bir dakikalığına bile özgürlüğünden mahrum bırakmasın.

İlk fırsatta daha güzel meseleler ile yeniden bir arada olacağız.”

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım