SASAM Heyetinden Rusya’nın Ankara yeni Büyükelçisi’ne Ziyaret

Son Güncelleme: 13 Eylül 2017 Çarşamba 13:57

SASAM Heyeti, Rusya’nın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti. 2016 Aralık ayında suikast sonucunda öldürülen Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey KARLOV’un yerine bu yılın Haziran ayında Büyükelçi olarak atanan Sayın Aleksei ERKHOV, Büyükelçilik Müsteşarı Alexander EPIFANOV ve Büyükelçilik Basın Sözcüsü Irina KASIMOVA’dan oluşan Büyükelçilik heyetinin kabul ettiği SASAM Heyeti, Başkan Süleyman ERDEM, Genel Sekreter Mesut Emre KARAKÖSE, Kamu Yönetimi Masası Direktörü Yunus Emre İLKORKOR ve Ukrayna Masası Uzmanı Kürşad ÖRNEK’ten oluştu.

Bir saat süren görüşmede SASAM Heyeti, yeni Büyükelçi Sayın ERKHOV’a hayırlı olsun dileklerini ve suikasta uğrayan eski Büyükelçi KARLOV için taziyelerini ilettiler. SASAM Heyetine ziyaret için teşekkür eden Sayın Büyükelçi, bir önceki görevinin Dışişleri Bakanlığı Kriz Merkezi Genel Müdürlüğü olduğunu, bu görevin dünyanın her bölgesinde muhtemel krizlere yönelik araştırmalar yapılmasını ve kararlar alınmasını içerdiğini ve bir nevi düşünce merkezlerinin işlevini yürüttüğünü ifade ederek, düşünce merkezlerinin ve akademik kurumların çalışmalarına önem verdiğini aktardı.

Görüşmenin devamında SASAM ile Rusya Federasyonu Büyükelçiliği arasına muhtemel işbirliği alanları müzakere edilerek dile getirilen hususlarda işbirliği yapılması yönünde mutabakata varıldı.

Misafirperverliği ve zaman ayırdığı için Sayın Büyükelçi ERKHOV’a ve Rus Büyükelçiliği görevlilerine teşekkür ediyor, Sayın Büyükelçiye görevinde başarılar diliyoruz.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım