Saakaşvili: Ukrayna Başsavcısı'nı tanımıyorum

Son Güncelleme: 06 Aralık 2017 Çarşamba 17:03

Ukrayna güvenlik kuvvetlerince dün gözaltına alınan, fakat bindiği polis aracına protestocuların baskın yapması sonucu polisin elinden alınan Gürcistan eski cumhurbaşkanı ve Ukrayna muhalefet liderlerinden Mihail Saakaşvili, kendisinin Ukrayna Başsavcılığı’an ifade vermeye hazır olduğunu, ama bunun için kendisinin onların ayağına gitmeyeceğini ifade etti. Saakaşvili, ancak savcının protestocuların çadır kurdukları kampa gelmesi halinde ifade vereceğini söyledi.

Bu sabaha karşı Ukrayna güvenlik kuvvetlerinin baskınıyla gözaltına alınmaya çalışılan Saakaşvili, polisin uzaklaşmasından sonra Ukrayna Parlamentosu'nun yanıbaşında protestocuların kamp kurduğu noktada yaptığı açıklamada,

“Ben Ukrayna Başsavcısı'nı tanımıyorum. O, sahte bir savcıdır. Cahilin tekidir. Ben onun ayağına gitmem. O, dört yıl önce yapılan devrime ihanet etmiştir” diye konuştu.

Saakaşvili, diğer taraftan, bir başsavcılık yetkilisinin kampa gelmesi durumunda ifade vereceğini belirtti. Mihail Saakaşvili ayrıca, Ukraynalıları, bu akşam yerel saatle 18.00'da yapılacak olan protesto gösterisine katılmaya çağırdı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım