Rusya Filipinlere silahları törenle teslim etti

  • 8375
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 25 Ekim 2017 Çarşamba 16:22

Manila ile Moskova arasında askeri teknik alanda imzalanan ilk anlaşmadan sonra Rusya, Filipinler’e silah sevkiyatı yaptı. Kalaşnikof tüfeklerinin de içlerinde olduğu silahlar, törenle Filipin ordusuna teslim edildi.

Rusya, Filipinler'e silah sevkiyatını yaptı. Amiral Panteleyev gemisinde yapılan sevkiyat töreninde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte yer aldı. Tören çerçevesinde Rusya, Filipinler ordusuna 5 bin Kalaşnikof tüfeği, 1 milyon fişek, 20 askeri kamyon verdi.

Şoygu ve Filipinler Savunma Bakanı Delfin Lorenzana, dün iki ülke arasında askeri teknik alanda ilk anlaşmayı imzaladı.

Filipinler Devlet Başkanı Rodrigo Duterte, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le bu yıl gerçekleştirdiği görüşmede Rusya'dan silah almak istediklerini ifade etmişti. Bu adım, Filipinler'in Washington'dan silah almayı reddetmesinin ardından gelmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım