Ruslar o bölgeden de çekildiler

Son Güncelleme: 25 Ocak 2018 Perşembe 08:06

Afrin-Azez arasındaki bölgede bir süre evvel konuşlanan Rus askerleri, Zeytin Dalı Harekâtı öncesi Ankara ile Moskova arasında sürdürülen temaslar sonrasında daha güneydeki Tel Rıfat’a çekilmişti.

Ruslar, terör örgütü PKK-PYD işgalindeki Afrin’in, Esad bölgesine çıkış kapısı olan Tel Rıfat’tan da dün itibari ile çekildiler. Rejim kontrolündeki Nubl-Zehra’ya geçen 80'e yakın Rus askeri, böylece Afrin’den tamamıyla çekilmiş oldu.

Bu arada İdlib kuzeyinde gözlem noktaları oluşturan Türk Silahlı Kuvvetleri, Halep’in 25 kilometre civarına kadar yaklaştı. Halep yakınlarındaki El Iys köyünde gözlem noktası oluşturan Mehmetçik, böylece PKK’lı teröristleri güneyden biraz daha çembere almış oldu.

Ayrıca, Afrin’de köşeye sıkışan teröristler bir taraftan kuzeydeki üslere sızma ve saldırı girişiminde bulunurken bir taraftan da İdlib kuzeyindeki TSK noktalarının bulunduğu bölgelere saldırmak istedi. İdlib-Afrin sınırındaki Dar’ed Izze ve Salve’ye TSK üslerine yakın noktalara havanlı saldırıda bulunan teröristlerin tacizi herhangi bir zayiata yol açmadı

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım