Ruhani'den ABD'ye: Utanç verici ikiyüzlülük

Son Güncelleme: 04 Şubat 2018 Pazar 14:09

İran Cumhurbaşkanı Ruhani, Washington’un dünya barışından bahsederken yeni nükleer silahlar ile başka ülkeleri tehdit ettiğini ifade ederek, ABD için “utanç verici ikiyüzlülük” eleştirisini yaptı.

Ülkenin 10 ilinde Kutsal Savunma Dönemi ile alakalı 10 kültür merkezinin açılış törenine video konferans yoluyla katılan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İslam İnkılabı’nın “zafer yıl dönümü”nü kutlarken dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Mehr İngilizce’ye göre, Ruhani, ABD’nin Cuma günü açıkladığı yeni nükleer silahlanma politikasına değinirken,

“Kitle imha silahları kullanımının insanlığa karşı bir suç olduğuna inanıp dünyadaki tüm nükleer silahların yok edilmesi için çaba göstermiş olan Amerikalılar şimdi ironik biçimde rakiplerine karşı kullanmak üzere nükleer silah deposunu yenilemek için bir silah yarışında içinde” sözlerini kullandı diyerek ABD için “utanç verici ikiyüzlülük” eleştirisinde bulundu.

Hasan Ruhani ayrıca, İran’ın savunma kabiliyetini geliştirme hakları konusunda hiç kimse ile müzakere masasına oturmayacağının altını çizdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım