Ruhani, Kudüs için Türkiye'ye gelecek

Son Güncelleme: 10 Aralık 2017 Pazar 19:34

İranlı yetkililer, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin İslam İşbirliği Teşkilatı'nın bu hafta yapılacak olan olağanüstü zirvesine katılacağını açıkladı. Ruhani en son Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin ile Soçi'de bir araya gelmişti.

Kudüs’te yaşanan krizin ardından bu hafta bir araya gelecek İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısına İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Türkiye’ye geleceği açıklandı. İran Cumhurbaşkanlığı İletişim ve Bilgiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Parvis İsmaili, Twitter üzerinden haberi duyurdu.

Twitter üzerinden gelişmeleri duyuran İsmaili, Ruhani’nin olağanüstü zirvede bir konuşma da yapacağını ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 13 Aralık’ta ön ayak olduğu olağanüstü zirvede Trump’ın Kudüs konusundaki kararı masaya yatırılacak.

En son Soçi’de düzenlenen Suriye zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile bir araya gelmişti.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım