Rakka DEAŞ'tan kurtarılmadı mı? ABD yalan mı söylüyor?

  • 16834
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 31 Ekim 2017 Salı 14:42

ABD Savunma Bakanı James Mattis, Suriye'nin Rakka şehrini DEAŞ'lı militanlarından kurtarma operasyonu esnasında 1 ABD askerinin ve 600'den fazla Kürt milisin yaşamını yitirdiğini ifade etti.

ABD Senatosu'nda konuşma yapan Mattis, bu istatistiğin ABD'nin Suriye ve Irak'ta DEAŞ'a karşı kara operasyonu düzenlemediğini, bunun yerine yerel güçlere muharebe desteği sunduğunu ifade etti. 

Daha evvel DSG, ABD'nin öncülüğündeki koalisyon güçlerinin desteği ile Rakka'nın militanlardan tamamen kurtarıldığını açıklamıştı.

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA'nın açıklamalarını yayınladığı Suriye Dışişleri Bakanlığı'ndan bir görevli, ABD'nin ve koalisyon güçlerinin Rakka'nın DEAŞ'tan kurtarıldığına yönelik açıklamalarının ‘uluslararası toplumun dikkatini sözde koalisyonun ve destekçilerinin Rakka'da işledikleri suçlardan başka yöne çekmek amacıyla söylenen yalan' olduğunu bildirmişti.

Ayrıca Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, koalisyonun şehri yeryüzünden silerek zafer kazandığını açıklamıştı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım