Putin'den Suriye'deki "en acil görev" vurgusu

Son Güncelleme: 04 Ekim 2017 Çarşamba 06:35

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, uluslararası topluma Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde Suriye krizine çözüm bulma sürecini kolaylaştırmak için adım atma çağrısında bulundu. Rus lider, Suriye'deki en acil görevin ne olduğunu da belirtti.

Putin, farklı ülkelerin büyükelçilerinin güven mektuplarını kabul ettiği törende, uluslararası topluma Suriye'de çözüm için çağrı yaptı. Rus Devlet lideri,

"Suriye ve Suriye halkı için gerçekten barış isteyen, sığınmacıların evlerine dönmesini gerçekten isteyen herkes, BM himayesindeki süreçlere katılmalı" dedi.

İNSANİ YARDIMLARIN ÇERÇEVESİ ARTIRILMALI

Putin, Suriye'de insani yardımların kapsamının genişletilmesinin ve kurtarılan bölgelerin mayınlardan temizlenmesinin bu ülkedeki en acil görev olduğunun altını çizdi. Devlet Başkanı Putin, Suriye'deki sürece katkı sunmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını da vurguladı.

Ayrıca Putin, Astana görüşmelerinin Cenevre müzakerelerine katkı sunması gerektiğini dile getirdi. Putin, Astana'da Suriye'de gerilimi azaltma bölgeleri kurulması konusunda varılan anlaşmaların Suriyeli taraflar arasında doğrudan diyaloğa geçiş için gereken koşulları yarattığının altını çizdi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım