Putin'den 29 Ekim kutlaması...

  • 25477
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 29 Ekim 2017 Pazar 09:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin telefonda bir görüşme yaptılar. Putin, ikili ilişkilerin yanı sıra tüm Türk halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı da kutladı.

Başta Akkuyu Nükleer Güç Santrali ve TürkAkım projeleri olmak üzere enerji alanındaki işbirliği konularından bahseden iki lider, Türkiye - Rusya arasındaki ikili ticareti daha da güçlendirecek adımların atılması gerektiği konusunu da vurguladılar.

Görüşmede Ekim sonunda yapılacak olan Astana toplantısı da ele alındı. Suriye’de çatışmasızlığın hayata geçirilmesi kapsamında İdlib’deki durumu değerlendiren iki lider, yakın temas içinde olmanın ve eşgüdüm içinde hareket etmeyi sürdürmenin önemini vurguladı.

Rusya Devlet Başkanı Putin, görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve onun şahsında tüm Türk halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da kutladı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım