PKK'lı teröristin şifresi çözüldü... Büyük eylem önlendi

Son Güncelleme: 09 Eylül 2017 Cumartesi 12:04

Sema kod adındaki PKK'lı kadın teröristin cep telefonundaki şifreli numaralar çözümlenerek, PKK/KCK terör örgütü içinde faaliyet gösteren örgüt üyeleri deşifre edildi.

Alınan bilgilere göre, İstanbul ilinde terör örgütü PKK'nın sözde 1. Bölge sorumlusu "Sema" kod isimli Seval O. gözaltına alındı. Kadın teröristin cep telefonunda yapılan incelemeler neticesinde şifreli olarak kaydedilen numaralar da çözülürken sansasyonel bir eylemin de önüne geçildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü birimleri, PKK/ KCK terör örgütünün sözde 1. Bölge sorumlusu ‘Sema' kod isimli kadın teröristin sansasyonel bir eylem için silah ve malzeme arayışı içerisinde olduğunu tespit etti.

Sema kod isimli PKK'lı kadın teröristin, örgüt üyelerinin gizlemek için kullandığı sözde ‘güvenli evde' saklandığı tespit edildi. Örgütün güvenli evine yapılan operasyonda PKK'lı kadın terörist Seval O. sahte bir kimlik ile yakalandı.

Gözaltına alınan Seval O.'nun gizlendiği adreste yapılan aramalar sonucunda 1 adet kurusıkı tabanca ve örgütsel dokümanlar ile cep telefonu ele geçirildi. Cep telefonundaki şifreli numaraların çözümlemesinde, PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren örgüt üyeleri deşifre edildi.

Polisteki işlemleri tamamlanan Seval O. çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım