Pentagon’un gizli UFO programı ifşa oldu

  • 73389
  • 0
YORUM EKLE
Son Güncelleme: 17 Aralık 2017 Pazar 15:56

ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon), Kongre’nin talimatı ile tanımlanamayan uçan cisimleri (UFO) araştıran özel programı olduğu meydana çıktı.

Politico dergisinden alınan haberlere göre,  10 sene evvel başlatılan İleri Uzay Tehdidi Tanımlama Programı’nın gizli olmadığı ama hakkında çok az sayıda yetkilinin haberdar olduğu ifade edildi. Program, Senato’daki demokrat çoğunluğunun lideri Harry Reid’in girişimi ile başlatıldı. Senatör, program için bütçe ayrılmasını sağladı. 

Reid, İleri Uzay Tehdidi Tanımlama Programı’nı başlatma ihtiyacının, 'muhtemelen Çin veya Rusya' gibi bir gücün ABD için tehdit oluşturabilecek yeni nesil teknoloji geliştirebileceğinden kaynaklandığını anlattı.

Program çerçevesinde, havada olağandışı olgularla karşılaştıklarını öne süren pilot ve diğer çalışanların ifadesinin alınması prosedürü geliştirilmişti. 

Toplamda program için 22 milyon dolar harcandı. Bu parayı alan uzay teknolojileri şirketi Bigelow Aerospace’ın, düzenli olarak Reid’in yeniden seçilmesi için bağışta bulunduğu meydana çıktı.

Pentagon Sözcüsü Dana White, Politico’ya açıklamasında, böyle bir programın olduğunu doğruladı ama 2012’de kapatıldığını ifade etti. White,

“Finansmanı hak eden daha öncelikli sorunların olduğuna karar verildi” dedi.

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım