Ona "Temel Baba" diyorlar... Darbecilerin hedefindeydi Afrin'i yönetiyor

Son Güncelleme: 23 Ocak 2018 Salı 09:37

FETÖ'nün darbe girişiminde hainlerin hedefinde olan Korgeneral İsmail Metin, şimdi Afrin harekatının başında.

15 Temmuz gecesi darbeci General Semih Terzi, Silopi'de Özel Kuvvetler Harekat Üssü'nde görevli 13 cuntacıyı, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin, Temel'in derdest edilmesi için görevlendirdi. O gece birlik denetleyen ve helikopter ile Siirt iline gidecek olan Korgeneral Temel, kalkışmayı duyunca planını değiştirip Van'a indi.

 

Bunun üzerine darbecilerden oluşan tim de Van'a yönlendirildi. Temel'in darbecilere ateş edilmesi emrini vermesi ile Van'a gelen tim helikoptere binip kaçtı. İsmail Metin Temel o gece Silopi'de geçici görevli bulunan Bolu Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer'in, görev yerini bırakarak Bolu'ya gitmek istediğini duyunca "Yerini terk ederse öldürün" emrini veren isimdi. Harekât planını 3 ayda yapan Korgeneral için, 24 saat başında durduğu askerleri 'Temel baba' diyor.

 

Kaynak: idealhahaber.com

YORUM YAZ

Güvenlik Kodu
Lütfen Dikkat Lütfen Dikkat: Bu sitedeki içeriklere yapılan yorum ve düşünceler tamamıyla yorum sahiplerine aittir. Küfür, hakaret, ırkçılık, siyasi, spam, ticari reklam vb. içerikli yorumlar yayınlanmaz, bu yorumları yapan kişiler sistem tarafından yasaklanır.
Bursa Web Tasarım